GRANULATORY W ZASTOSOWANIACH SPECJALNYCH

Gospodarka narzuca potrzebę granulowania niestandardowych materiałów. Należą do nich węgiel, odpady ogrzelniane, kiełki browarniane, chmielu i inne. Poniżej przedstawiono kilka przykładów.

Granulowanie biomasy 

Granulowanie węgla – Granulatory firmy Testmer sprawdzają się w różnych nietypowych zastosowaniach. Należy do nich granulowanie węgla i pyłu węglowego. Węgiel jest materiałem trudno granulowalnym. Dodatkowym problemem jest często również duża ilość pyłu węglowego w powietrzu. Granulatory TESTMER wyposażone w silniki w wykonaniu przeciwwybuchowym, dodatkowo uszczelnione i sprawdzone pod kątem pracy w środowiskach grożących wybuchem radzą sobie z tym zadaniem od wielu lat.

Granulowanie odpadów gorzelnianych  – Odwodnione i wysuszone odpady gorzelniane stanowią uzupełniający dodatek do pasz dla zwierząt. Ich wadą jest jednak krótki czas przechowywania. Wiele gorzelni stosuje granulowanie jako metodę na zwiększenie czasu przechowywania odpadów oraz zmniejszenie objętości a także łatwiejszą dystrybycję. Granulatory TESTMER pracujące w gorzelniach wraz z chłodnicami pionowym zapewniają prostotą obsługę oraz bezawaryjną pracę na wiele lat.

Granulowanie kiełków i pyłów słodowych (browarnianych) – Słodownie często borykają się z problemem magazynowania i odsprzedaży odpadów powstających przy produkcji słodu browarnianego jakimi są kiełki jęczmienne i pyły powstające przy szlifowaniu nasion. Najlepszym rozwiązaniem jest ich przechowywanie w postaci granulatu. Granulatory TESTMER pracujące w słodowniach spełniają szczególne wymagania dotyczące granulowania mieszaniny kiełków i pyłów. Zastosowany w nich system automatycznej regulacji proporcji mieszaniny oraz procentowego dodatku wody zapewnia bezawaryjną i bezobsługową pracę granulatora.

Linia technologiczna do rozdrabniania i granulowania chmielu – Chmiel należy do roślin których właściwe przechowywanie gwarantuje jego przydatność do celów przetwórczych przez cały rok. Technologią powszechnie obecnie stosowaną jest rozdrabnianie i granulowanie chmielu. Chmiel zgranulowany łatwiej się przechowuje i zajmuje mniejszą powierzchnię magazynową. Granulowanie chmielu narzuca na granulator specjalne wymagania. Dotyczą one zachowania odpowiedniego stopnia zgniotu przy zachowaniu niskich temperatur granulacji. Zmodyfikowany granulator PD10 CH współpracujący z chłodnicą poziomą CH spełnia te wymagania z powodzeniem pracując od kilku lat w zakładach zajmujących się przetwarzaniem i magazynowaniem chmielu.

Granulowanie biohumusu i kompostu. Kompost granulowany jest cennym żródłem minerałów które pozwolą wzbogacić i użyźnić glebę pod swoimi uprawami. Polecany jest do regeneracji gleby, przygotowania po nowe uprawy lub zasilenia warzyw i drzew owocowych.  Jest on w 100% naturalny, zawiera HUMUS i wiele związków niezbędnych roślinom. Dlatego poprawia strukturę gleby i powoduje zatrzymanie w niej wilgoci.

 Testmer jest producentem linii technologicznych do przygotowania granulowanego kompostu.

Działanie linii przewiduje następujące etapy:
– przygotowanie kompostu,
– rozdrobnienie,
– granulowanie,
– konfekcjonowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z całą oferą TESTMER

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów